Bilgi ve Danışma Hattı: 0212 572 20 00

%20
indirim
43,20 TL
Liste Fiyatı :
54,00 TL
 
Yorum ekle
Yazar:
Barkod:
9786052286791
Sayfa Sayı:
304
Tedarik Süresi :
24 Saatte Kargoda
  • 304
  • 300 Gr Mat Kuşe
  • 70 Gr 1.hamur

Coğrafya görsel ağırlıklı bir ders. Bunun için yalnız okumak yetmez. Okumaları destekleyecek farklı öğrenme alternatifleri olmalı. Mesela resimler, tablolar, şekiller ve istatistikler lazım. Bir de konuyu iyi sunan akıcı bir coğrafya dili. Diğer yandan öğrenilen bu bilgileri yorumlamana yardımcı olacak, dikkatini artıracak, merakını uyandıracak ve seni canlı tutacak küçük hareketler lazım değil mi sana? 

O halde kitabımızda neler var bir bakalım; 
 Her bölümün başında bir ÖSYM aynası var. ÖSYM aynalarında AYT’de konunun önemi, hangi konu başlıklarından hangi soru tipleri geliyor. Bu konuya nasıl çalışmalısın anlattık. Bölümde neler öğreneceğini gösteren konu başlıkları ve bir de büyük ölçüde bölümle ilgili güzel bir fotoğraf var.
 Bölümlerin veya bazı konuların özelliğine uygun öğrenmeyi kolaylaştırıcı bir giriş “Ufuk Turu” şeklinde başlıyor. İnan çok faydasını göreceksin bu anlatımların.
 Bölümün konularını küçük parçalara ayırmak suretiyle mikro konu başlıkları şeklinde ayırdık. Amaç, konuları hem parça olarak kolay bulabilmen ve çalışabilmen hem de konuyu derinliğine kavramandır.
 Konu anlatımının sıkıcı olmasını önlemek, donuk bir anlatımdan kurtarmak için sayfa içlerinde anlatımla ilgili kanıt oluşturacak resim, harita, grafik ve tablolar kullandık. 
 Sayfaların sağ ve sol kısmındaki sütunlar iki amaca hizmet ediyor, ÖSYM’nin çıkmış soruları ve yardımcı öğrenme argumanları var.
 Konu anlatımını destekleyen, önemli yerlerini öne çıkaran kritik bilgi, kritik soru, merak kutusu, aklında tut tarzında kutularla anlatımımıza güç kattık. Ayrıca soru çözümlerine yardımcı olacak stratejik bilgi, stratejik soru çözümü ve kritik notlar verdik.
 Bölümlerin sonunda, bölüm konularıyla ilgili testler yer alıyor. Testleri mümkün olduğunca mikro konulara sadık kalarak hazırladık. Mikro konulardan bazıları uzun gelebilir sana. Testlerin soru kalitesi çıkmış ÖSYM soruları ve çıkması olası olan soru tiplerinden oluşan geçmişteki YGS soru ayarındadır. Çözemediğin sorularda tekrar konuya dönmen faydalı olacaktır. 
 Konuları çalıştıktan sonra fazla ara vermeden ilgili testleri çözmelisin ki konuyu pekiştirmen ve tam öğrenmen mümkün olsun.


Yorum yapabilmek için yapmalısınız.

Üye olmak için .

Kategorideki Diğer Ürünler

TYT TÜRKÇE KONU ANLATIMI
75,00TL

60,00 TL

TYT GEOMETRİ KONU ANLATIMI
62,00TL

49,60 TL

TYT MATEMATİK KONU ANLATIMI
75,00TL

60,00 TL

TYT FİZİK KONU ANLATIMI
56,00TL

44,80 TL

TYT KİMYA KONU ANLATIMI
52,00TL

41,60 TL

TYT - AYT BİYOLOJİ KONU ANLATIMI
75,00TL

60,00 TL

TYT TARİH KONU ANLATIMI
56,00TL

44,80 TL